زغالچی

تصاویر قدیمی زاوشت

ایزووش کئندینین مدنییت سایتی

فریدون علیزاده زاوشتی و مقالاتی از ایشان

نوشته شده توسط : موسی نژادخلیلی در تاریخ : 25 نوامبر 2014

 خاطرات مدرسه (16)

 

آقای فریدون(حامد)علیزاده متولد ۶۵ در زاوشت است ابتدایی وراهنمایی را در مدارس زاوشت تحصیل نموده است دبیرستان را در شهر بناب به اتمام رسانده سپس در رشته کارشناسی رشته آمار در دانشگاه پیام نور واحد تبریز فارغ التحصیل شده است کارشناسی ارشد خود را نیز  ازدانشگاه محقق اردبیلی دریافت نموده است .

این جوان ورزش کار وفعال زاوشتی چندین مقاله علمی نیز دارد که عبارت است از۱-توزیع نمایی تعمیم یافته وروشهای متفاوت برآورد دو پارامتر(سال۹۰)۲-محاسبات بیز بانرم افزار(سال۹۱)۳-تقریب لیندلی دربرآوردبیز(سال۹۲)۵-الگوریتمem

   ایشان مقاله ایی نیز پیرامون ((پیاز))دارد که امید است با توجه به زیرکشت بودن اکثر اراضی کشاورزی به این محصول ,مورد استفاده عزیزان کشاورز قرارگیرد.

قسمتهایی از این مقاله((پیاز نبات یک مشیمه ئی بوده ومربوط به (amaryllidaceae)است بعضی از متخصصین این نبات را مربوط به فامیل (liliaceae)معرفی کرده اند وجنس آن (allium)بوده ودر حدود۳۰۰نوع یا گونه میباشد پیاز یکی از مهمترین ومشهورترین سبزیهای دنیا به شمار میرود ودر بیشتر نقاط جهان کشت میگرددونبات بومی آسیا ی مرکزی (افغانستان -ایران وساحل جنوب غرب چین )محسوب میشود .

استفاده از پیاز از بابت غذایی به زمانیی میرسد که تاریخ نوشته شده است .کشور مصر بخاطر کشت پیاز مشهور بوده که کشت آن در این کشور به ۵۰۰سال قبل از میلاد میرسد.در اهرام مصر پیاز کشف گردیده است ودرنوشته های یونانیان ورومیانمطالبی در مورد پیاز به چشم میخورد همچنین در انجیل از آن نام برده شده ودر قران کریم با نام بصل از آن سخن به میان آمده است.

اهمیت غذایی پیاز در زندگی روزمره امری است که پنهان نیست موجودیت پیاز از لحاظ مزه وموادپروتئینی ،قندی وویتامینها ارزش غذایی زیاد را دارا بوده وموجودیت آنها در خوراک یومیه حتمی میباشد.))

 

 

 دانلودمقاله  نحوه صحیح کاشت و برداشت پیاز

 

 

 

۳ نظر برای “فریدون علیزاده زاوشتی و مقالاتی از ایشان”
 1. سعید جلیلی گفت:

  بابا ای ول حامد خان، …………………………………………..انشاالله همیشه موفق باشی!

 2. حجت گفت:

  ساغول والله ……………

 3. مجتبی شیری گفت:

  سلام حامد جان موفق باشی. خیلی خوشحال شدم

آمار سایت
 • کاربران آنلاین : 0
 • بازدید امروز: 93
 • بازدید دیروز: 614
 • کل بازدید ها: 2817931
 • تعداد مطالب سایت : 377
 • تعداد نظرات کاربران : 437
 • تعداد کاربران سایت : 2